декабрь, 2022 ел
сишәмбе

«Шәһәр агломерацияләрендә интеллектуаль транспорт системаларын гамәлгә кертү максатларында 2022 елда федераль бюджеттан 385 млн сумнан артык акча бүленгән», - дип хәбәр итте Татарстан Республикасы транспорт һәм юл хуҗалыгы министры урынбасары Артем Чукин «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгы мәйданчыгында узган матбугат конференциясендә.

октябрь, 2022 ел
чәршәмбе

"Имин сыйфатлы юллар" милли юл проекты кысаларында Татарстан Республикасы башкаласының Мәскәү районында Энергетиклар урамы участогы ремонтланды. Ремонт эшләренең озынлыгы 0,3 км тәшкил итә.

октябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

«Имин сыйфатлы юллар» милли юл проекты кысаларында Татарстан Республикасы Түбән Кама муниципаль районының Түбән Кама шәһәрендә Корабельная урамына (Химиклар проспекты чатыннан Корабельная урамы 52 нче йортка кадәр) капиталь ремонт ясалды.

чәршәмбе

«Имин сыйфатлы юллар» милли юл проекты кысаларында Татарстан Республикасы башкаласының Совет районында 1,7 км озынлыктагы Николай Ершов урамы участогы ремонтланды.

дүшәмбе

"Имин сыйфатлы юллар" милли юл проекты кысаларында Татарстан башкаласының Яңа Савин районында Четаев урамы участогын Бондаренко урамыннан алып Әбсәләм урамына кадәр ремонтлап бетерделәр. Эшләрнең озынлыгы 0,407 км тәшкил итте.

дүшәмбе

Татарстан Республикасы Балтач муниципаль районында «Балтач -  Әтнә» автомобиль юлының 27,1 - 3,1 км участогын ремонтлау төгәлләнде.

чәршәмбе

“Имин сыйфатлы юллар” илкүләм проекты кысаларында Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районында Югары Ослан - Печище 0,0 км-0,61 км озынлыктагы участоктагы автомобиль юлына капиталь ремонт эшләре алып барыла.

август, 2022 ел
дүшәмбе

«Имин сыйфатлы юллар» милли проекты кысаларында Татарстан Республикасы территориясендә региональ әһәмияттәге автомобиль юлларын ремонтлау, шул исәптән «Минзәлә - Рус Караны - Тугаш» автомобиль юлын ремонтлау, 5,4 км озынлыктагы участокта 20,0 км дан алып 25,4 км кадәр ремонт эшләре башкарыла.

август, 2022 ел
чәршәмбе

Яр Чаллы шәһәрендә «Яр Чаллы - Водозабор» юлының 0 чакрымнан 1,46 чакрымга кадәр өлеше төзекләндерелә. Юлны төзекләндерү эшләре «Имин сыйфатлы юллар» милли проекты кысаларында алып барыла.

июнь, 2022 ел
җомга

ТР транспорт һәм юл хуҗалыгы министры урынбасары Артем Чукин “Имин сыйфатлы юллар” милли проекты кысаларында объектларда йөреп чыкты.

Ул Олы Казан боҗрасын үстерү кысаларында  барган Техникическая урамыннан Киров дамбасына кадәр барган юл участогында булды.