Бүген Казан –Аэропорт маршрутында «Көньяк парк» яңа тукталышы ачылды

2022 елның 28 декабре, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районында «Южный парк» яңа тукталыш пункты ачылды. Тантаналы чарада «Россия тимер юллары» ААҖ филиалының Горький тимер юлы башлыгы Сергей Дорофеевский, ТР транспорт һәм юл хуҗалыгы министры Фәрит Хәнифов, Горький тимер юлы башлыгы урынбасары Александр Черемнов һәм башкалар катнашты.

Чара кысаларында Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгы башлыгы «Южный парк» тукталыш пункты төзелешендә зур өлеш керткән хезмәткәрләрне бүләкләде. Платформада пассажирларга уңайлы булсын өчен кибетләр һәм чүп савытлары урнаштырылган, заманча визуаль мәгълүмат (лайт-бокслар), диодлы яктырту баганалары урнаштырылган, шулай ук ике һава торышы модуле бар.

Платформа хәрәкәт итүдә авырлык кичергән пассажирлар өчен җайлаштырылган, моннан тыш, анда оригиналь дизайн элементлары башкарылган. Яңа платформада Казан - Аэропорт - Казан маршруты буенча йөрүче барлык шәһәрара поездлары тукталыш ясаячак.