Горький тимер юллары кичүләрендә юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозулар саны гыйнвар-март айларында ике тапкыр диярлек кимегән

2024 елның 17 апреле, чәршәмбе

Автотранспорт чаралары йөртүчеләре 2024 елның гыйнвар-март айларында Горький тимер юлы кичүләрендә юл хәрәкәте кагыйдәләрен 76 тапкыр бозган. Бу узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда 44% ка кимрәк.

2024 елның 3 аенда Горький магистраленең тимер юл кичүләрендә автомобильләрнең поездлар белән бәрелешүенең 8 очрагы теркәлгән, аларда 3 кеше зыян күргән. Чагыштыру өчен, узган елның гыйнвар-март айларында 9 юл-транспорт һәлакәте булган, аларда 5 кеше зыян күргән.

Юл-транспорт һәлакәтләрен булдырмау өчен тимер юлчылар комплекслы программаны гамәлгә ашыралар, аерым алганда, бу тимер юл кичүләренең торышын мониторинглау, аларны ремонтлау, модернизацияләү һәм өстәмә куркынычсызлык системалары белән җиһазландыру, шулай ук мәгълүмати-аңлату эшен үткәрү.

2024 елның гыйнвар-март айларында транспорт полициясе белән берлектә Горький тимер юлы хезмәткәрләре тарафыннан бозучыларны ачыклау буенча 540тан артык рейд үткәрелгән, алар барышында тимер юлны кичү кагыйдәләре 64 меңгә якын автомобильчене хәтерләткән.

Исегезгә төшерәбез, 2024 елда Горький тимер юлында 339 күчү ремонтланачак. Шул исәптән аларның 6сында капиталь ремонт, 4сендә киртә җайланмаларын алыштыру буенча эшләр башкарылачак. Түшәмне алмаштыру 18 кичүдә, асфальт япманы ремонтлау 309 кичүдә каралган.

Горький тимер юлы машина йөртүчеләрне тимер юл кичүләре аша барганда юл хәрәкәте кагыйдәләрен үтәргә чакыра.

Белешмә:

Горький тимер юлы ААҖ филиалы «РЖД» Россия Федерациясенең 15 субъекты территориясе буенча уза, алар арасында 8 өлкә (Мәскәү, Владимир, Түбән Новгород, Киров, Свердловск, Вологда, Рязань, Ульяновск), 6 республика (Мордовия, Чувашия, Удмуртия, Татарстан, Марий Эл, Башкортостан) һәм Пермь крае.