Горький тимер юлы хезмәткәрләре Казан-1 вокзалында укучылар өчен квест үткәрделәр

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

Казан-1 тимер юл вокзалында тематик квест Казан шәһәренең 80 нче мәктәбе укучылары өчен узды. Чара «Поездларга юл бир!» айлыгы кысаларында узды.

Горький тимер юлының Казан төбәге хезмәткәрләре тимер юлда балалар травматизмын профилактикалауга аерым игътибар бирәләр һәм мәктәп укучыларын тормыш өчен мөһим кагыйдәләрне өйрәнү процессына җәлеп итү өчен интерактив компонентлы чаралар үткәрүнең яңа форматларын кулланалар.

Мондый чараларның берсе Казан-1 вокзалындагы тематик квест булды, аның барышында уен формасында тимер юл инфраструктурасы объектларында үз-үзеңне тоту кагыйдәләрен искә төшерделәр, тимер юл һөнәрләре турында сөйләделәр һәм махсус тренажер-симуляторда машинист буларак үз көчеңне сынап карарга бирделәр.

Тимер юлчылар балаларның сорауларына җавап бирәләр һәм квестның барлык катнашучыларына истәлеккә тимер юл янында үз-үзләрен тоту кагыйдәләре белән тематик буклетлар, яктылыкны кире кайтара торган элементлар белән каләмнәр һәм брелоклар тараталар.

Горький тимер юлы искә төшерә, тимер юл уеннар өчен урын түгел. Балаларны транспорт инфраструктурасы объектларында караучысыз калдырмагыз һәм юлларны кичкәндә уяу булыгыз.

Белешмә:

Горький тимер юлы ААҖ филиалы «РЖД» Россия Федерациясенең 15 субъекты территориясе буенча уза, алар арасында 8 өлкә (Мәскәү, Владимир, Түбән Новгород, Киров, Свердловск, Вологда, Рязань, Ульяновск), 6 республика (Мордовия, Чувашия, Удмуртия, Татарстан, Марий Эл, Башкортостан) һәм Пермь крае.