Түгәрәк Кыр – Яр Чаллы аралыгындагы тимер юл кичүе автомат күчү сигнализациясе белән җиһазландырылачак

2024 елның 18 марты, дүшәмбе

Тимер юл кичүләрендә хәрәкәт куркынычсызлыгын арттыруга юнәлдерелгән чараларны гамәлгә ашыру максатыннан Куйбышев тимер юлында агымдагы елда аларны техник яктан яңадан җиһазландыру буенча эшләр башкарылачак.

Дежур хезмәткәр хезмәт күрсәтүче биш күчеп йөрү урынында автомат шлагбаумлы заманча күчеп йөрү сигнализациясе системалары урнаштырылачак. Яңалыклар түбәндәге төбәкләрдә күчеп йөрүләргә кагылачак: Самара өлкәсе (Химзаводская – Тольятти, Жигулевское Море – Химическая перегоны), Башкортостан Республикасы (Аллагуват – Салават перегоны һәм пост 21 км – пост 28 км) һәм Татарстан Республикасы (Түгәрәк Кыр перегоны – Яр Чаллы).

Куйбышев тимер юлы автомобиль һәм тимер юл киселешләрендә иминлекне тәэмин итү турында кайгырта. Ел саен поезд пассажирлары һәм автомобильчеләр өчен максималь куркынычсызлыкны тәэмин итү өчен юл хуҗалыгын, түшәмнәрне модернизацияләү буенча эш алып барыла.