октябрь, 2014 ел
чәршәмбе
Бүген Казанда “ДорТрансЭкспо” 14 нче махсуслаштырылган күргәзмә ачылды. Күргәзмә эшендә 56 компания катнашты, аларның 29 – Казаннан, 4 – Татарстан Республикасыннан. Катнашучылар арасында - Мәскәү, Санкт-Петербург, Самара, Рязань, Түбән Новгород, Иваново, Ульян, Уфа, Чиләбе шәһәрләре, Казахстан һәм Германия илләре оешмалары.
Урам юлын реконструкцияләү эшләре 12 августта башланды һәм 10 октябрьдә тәмамланды. Бу урамның гомуми озынлыгы – 1,3 км, асфальт өслеге – 27,4 мең кв.м.
Яр Чаллыда “КАМАЗ” ААҖендә үткәрелгән чараның төп максаты булып бизнесс-процесслар оештыруны камилләштерү һәм сакчыл җитештерү технологияләрен кертү буенча тәҗрибә алмашу тора.
Татарстан муниципалитетлары арасындагы маршрутларга мониторинг системасында 229 автобус чыккан.
Татарстан Республикасында агымдагы елның 9 аенда шәһәр яны тимер юл транспорты белән 5,5 млн. пассажир файдаланган, шул исәптә миллионнан артык федераль һәм төбәк ташламаларына ия булучы пассажирлар һәм 500 мең студентлар һәм мәктәп укучылары.