Горький тимер юлының Казан регионы инфраструктурасында 2017 елда гражданнарның травма алу очрагы 4% кимегән

2018 елның 23 гыйнвары, сишәмбе

2017 ел нәтиҗәләре буенча Казан регионында поездлар хәрәкәте зонасында гражданнарның травма алу очрагының саны 2016 ел белән чагыштырганда 4% кимүе билгеләнгән. Әгәр регион буенча тулаем алганда травма алу очрагы кимесә, Татарстан Республикасы буенча кире тенденция – 9% арткан.

Ел нәтиҗәләре буенча регионның полигонында поездлар хәрәкәте зонасында транспорт һәлакәтләрендә 34 кеше һәлак булган, Татарстан Республикасы буенча - 28 кеше.

Тимер юлда балалар травмасын профилактикалау һәм кисәтү мәсьәләсе аерым контрольдә тора. 2017 елда Казан төбәгендә 3 бала һәлак булган.

Компания җитәкчелеге гражданнарны тимер юл инфраструктурасы объектлары янында уяу булырга һәм тимер юлда үзеңне тоту кагыйдәләрен үтәргә чакыра.