Зөя утравындагы Масленица бәйрәменә шәһәр яны поездлары белән Зөя станциясе буенча автобуска утырып барып җитәргә мөмкин булачак

2024 елның 13 марты, чәршәмбе

17 мартта Зөя утрау-шәһәрчеге музей-тыюлыгында «Зөя масленицасы» фестивале узачак. Кунакларны бәйрәм итү урынына китерү өчен мультимодаль маршрут (электричка + автобус) оештырылган.

Свияжск тимер юл станциясенә Казаннан 10.27 һәм 11.35 сәгатьтә, Түбән Новгородтан 05.10 сәгатьтә китә торган шәһәр яны поездлары белән барып җитәргә мөмкин. Зөя станциясеннән Зөя утравына кадәр, анда Масленица бәйрәме узачак, уңайлы автобус йөриячәк, аның расписаниесе электр поездлары расписаниесе белән килештерелгән. Автобус Свияжск станциясеннән утрауга 10.45, 11.50 һәм 12.55 сәгатьтә китә. Юл вакыты 20 минут.

Кире юнәлештә Зөя утравыннан Зөя тимер юл станциясенә кадәр автобус 15.50, 17.00 һәм 18.40 сәгатьтә китәчәк. Поезд Зөя станциясеннән Түбән Новгородка 16.26 сәгатьтә, Казан станциясенә 16.41, 17.36 һәм 19.13 сәгатьтә китә.

Шәһәр яны поездларында йөргәндә барлык төбәк һәм федераль ташламалар гамәлдә. Билетны кассада яки «РЖД пассажирларга» мобиль кушымтасында сатып алырга мөмкин. Автобуста йөрү бушлай.

Моннан тыш, шәһәр яны поездына билет күрсәтелгәндә бәйрәм кунаклары рәссам Геннадий Архиреев музеена һәм «Иске су күтәрү манарасы» күргәзмә залына бушлай бара алачак.