29 чакрымнан артык юл Татарстан Республикасында Куйбышев магистрале полигонында ремонтланачак

2024 елның 31 гыйнвары, чәршәмбе

2024 елның җәйге юл кампаниясе кысаларында Татарстан Республикасында Куйбышев магистрале территориясендә 29,2 км юлны ремонтлау планлаштырыла.

Капиталь ремонтны Татарстан Республикасында Биклән, Түгәрәк Кыр, Яр Чаллы, Никашновка, Бөгелмә станцияләрендә башкарачаклар. Ремонт участокларының гомуми озынлыгы 7,2 км тәшкил итәчәк.

Башка эш төрләре, рельсларны бербөтен алыштыру, Никашновка – Түгәрәк Кыр, Ватан – Письмянка, шулай ук Никашновка, Түгәрәк Кыр станцияләрендә юлларны яңартачак. Ремонт күләме 22 км.моннан тыш 16 стрелкалы күчерүне алыштыру башкарылачак.

Ремонтны «ябык аралар» технологиясе буенча башкару планлаштырыла, ремонтлана торган участок хәрәкәт өчен ябыла, ә поездлар күрше юл буенча реверсив режимда бара. Ябык участокта тәүлек әйләнәсе махсус техниканы җәлеп итеп, эшләрнең тулы комплексы үткәрелә. Шулай ук тимер юлчылар махсус график буенча «технологик тәрәзәләр» кулланып ремонт үткәрәләр, бу поездлар хәрәкәте графигын минималь үзгәртергә мөмкинлек бирә.

Юл ремонтлау кампаниясе югары дәрәҗәдәге хәрәкәт иминлеген тәэмин итүгә һәм саклауга һәм пассажир һәм йөк поездлары өчен тизлекне арттыруга юнәлдерелгән.