Горький тимер юлы язгы су басуга әзер

2024 елның 4 апреле, пәнҗешәмбе

Су басуны авариясез үткәрүгә әзерлек буенча планлы эш Горький магистралендә башкарылган.

Тимер юл инфраструктурасының юылуын һәм зарарлануын кисәтү һәм бетерү өчен 28 юылуга каршы поезд формалаштырылган, аларның составына кирәкле материаллар резервы белән 185 вагон керә.

1,8 меңнән артык су агызу һәм су үткәрү корылмаларының әзерлеген тикшерү үткәрелгән: кюветлар, лоткалар, Тау һәм су агызу канаулары, күперләр һәм су үткәрү торбалары үзәннәре, шул исәптән тимер юл кичү зонасындагы автомобиль юллары астында. Аеруча игътибар юылуга дучар булган урыннарны әзерләүгә бирелә.

Шулай ук Горький тимер юлы хезмәткәрләре инфраструктура хуҗалары белән берлектә 37 плотинаны, шулай ук тимер юл полотносы дәрәҗәсеннән югарырак урнашкан 60 сусаклагычны һәм буаның торышын тикшергәннәр һәм тикшергәннәр.

Горький тимер юлында су басуга каршы чаралар поездлар хәрәкәтенең куркынычсызлыгын, юлның, инженерлык корылмаларының, объектларның һәм магистраль инфраструктурасы җайланмаларының саклануын тәэмин итү максатыннан үткәрелә.

Белешмә:

Горький тимер юлы ААҖ филиалы «РЖД» Россия Федерациясенең 15 субъекты территориясе буенча уза, алар арасында 8 өлкә (Мәскәү, Владимир, Түбән Новгород, Киров, Свердловск, Вологда, Рязань, Ульяновск), 6 республика (Мордовия, Чувашия, Удмуртия, Татарстан, Марий Эл, Башкортостан) һәм Пермь крае.