Хәрәкәтнең вакытлыча чикләүләрен кертү турында

2024 елның 8 феврале, пәнҗешәмбе

2024 елның 8 февралендә 18 сәгать 00 минуттан (Мәскәү вакыты белән) уңайсыз һава шартлары (көчле кар, буран, көчле ян җиле һәм чикләнгән) сәбәпле, Татарстан Республикасы территориясе буенча уза торган Р-239 Казан – Ырымбур – Акбүләк – Казахстан Республикасы белән чик автомобиль юлының 89+000 км-нан 399+065 км-га кадәр гомуми файдаланудагы автомобиль юлы участогында йөк транспорт чаралары һәм автобуслар өчен хәрәкәтнең вакытлыча чикләнүе кертелде.

2024 елның 8 февралендә 18 сәгать 30 минуттан (Мәскәү вакыты белән) Азнакай, Аксубай, Алексеевск, Әлки, Әлмәт, Баулы, Бөгелмә, Лениногорск, Яңа Чишмә, Нурлат, Спас, Чирмешән, Чистай,  Ютазы Татарстан Республикасының муниципаль районнарында  әһәмиятендәге гомуми файдаланудагы автомобиль юлларында автобуслар һәм йөк транспорты өчен хәрәкәтне вакытлыча чикләү кертелде, уңайсыз һава шартлары (көчле кар, буран, күрү мөмкинлеге чикләнгән) белән бәйле.

Уңайсыз һава шартлары башлану буенча хәрәкәтне чикләүне тәмамлау.

Юлда гадәттән тыш хәлләр килеп чыккан очракта ярдәм сорап 8(843)5333888 (ТР буенча ЭЭМ Дәүләт автоинспекциясенең дежур өлеше), 8(843)2919191 (ТР Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгының диспетчерлык хезмәте) яки ашыгыч чакырулар хезмәтенә мөрәҗәгать итәргә - 112.