Дәүләт тимер юллары 2024 елда 27 пассажир инфраструктурасы объектын яңартырга планлаштыра

2024 елның 8 феврале, пәнҗешәмбе

27 вокзал, станция һәм тукталыш пунктларын яңарту буенча эшләрне Горький магистралендә 2024 елда үткәрү планлаштырыла.

Капиталь ремонт Гусь-Хрустальный һәм Боголюбово станцияләрендә узачак. Бу туристларга «Россиянең Алтын боҗрасы» маршруты буенча уңайлы хәрәкәт итәргә мөмкинлек бирәчәк. Шулай ук Владимир өлкәсендә Камешково станциясендә бина һәм Владимир һәм мильцевода пассажир платформалары төзекләндереләчәк.

Петряевка, Решетиха һәм Балахна станцияләрендәге биналар, шулай ук Түбән Новгород өлкәсендәге Линда, Шеманиха һәм Каменище станцияләрендәге пассажир платформалары ремонтланачак.

«Без Удмуртиянең Чад станциясендә яңа бина төзүне дәвам итәбез. Анда объектны төзү һәм түбә урнаштыру этабы тәмамланган инде. Хәзер инженер һәм техник коммуникацияләрне монтажлау буенча Эчке эшләр башкарыла. Шулай ук 2024 елда үзенең 650 еллыгын бәйрәм итүче Киров шәһәрендәге вокзал бинасын ремонтлауны тәмамларга планлаштырабыз», – дип ассызыклады Горький тимер юлы «РЖД» ААҖ филиалы начальнигы Сергей Дорофеевский.

Татарстан Республикасында Казан вокзалы перронын, Албаба станциясе бинасын, Яшел Үзән җәяүлеләр күперен һәм Обсерватория тукталыш пунктын, Камай һәм Каратун станцияләрендә пассажир платформаларын ремонтлау, шулай ук Буа һәм Кукмара станцияләре территорияләрен төзекләндерү эшләре алып барылачак. Марий Эл Республикасында Помара станциясендә биналар һәм перроннар төзекләндереләчәк. Чебоксар тимер юл вокзалы бинасының түбәсе ремонтланачак.

Тимер юлчылар Лянгасово станциясендә җәяүлеләр күпере һәм Зуевка станциясе бинасын ремонтлаячак, шулай ук Киров өлкәсенең Заструг станциясенең касса павильонын төзекләндерәчәк. Билгеләп үтик, пассажир платформаларын реконструкцияләү буенча чаралар Удмурт Республикасының Зилай һәм Кекоран станцияләрендә узачак.

Исегезгә төшерәбез, Горький тимер юлында 370 км юлны капиталь ремонтлау планлаштырыла. Моннан тыш, 135 уклы күчерүләр алыштырылачак.

Белешмә:
Горький тимер юлы ААҖ филиалы «РЖД» Россия Федерациясенең 15 субъекты территориясе буенча уза, алар арасында 8 өлкә (Мәскәү, Владимир, Түбән Новгород, Киров, Свердловск, Вологда, Рязань, Ульяновск), 6 республика (Мордовия, Чувашия, Удмуртия, Татарстан, Марий Эл, Башкортостан) һәм Пермь крае.