Горький тимер юлы 2023 елда 365 кичүне ремонтлаган

2023 елның 11 декабре, дүшәмбе

2023 елда Горький тимер юлы чикләрендә барлык ремонт төрләре белән 365 кичү яңартылган.

Капиталь ремонт 26 тимер юл кичүендә башкарылган. Шуларның 13е Түбән Новгород өлкәсендә, 8е Татарстан Республикасында, 3е Владимир өлкәсендә, 2се Удмурт Республикасында.

Капиталь ремонт барышында киртә җайланмалары, резинокордлы түшәм һәм юнәлеш баганалары алыштырылган. Шулай ук автомобиль юллары япмасын асфальтлау, кирәкле юл билгеләрен алыштыру һәм эш участогы чикләрендә юл билгеләрен торгызу буенча эшләр башкарылган.

30 күчештә резинокорд түшәм алыштырылды, 309ында-асфальт түшәмне ремонтлау эшләре башкарылды. Түбән Новгородта кулланылмый торган тимер юл кичүләрен демонтажлау проектын гамәлгә ашыру кысаларында 6 шундый объект ябылган һәм демонтаж ителгән.

«Юл-транспорт һәлакәтләрен булдырмау өчен тимер юлчылар комплекслы программаны тормышка ашыралар. Аерым алганда, бу тимер юл кичүләренең торышын мониторинглау, аларны ремонтлау, модернизацияләү һәм өстәмә имин системалары белән җиһазландыру. Автотранспорт йөртүчеләре белән даими рәвештә мәгълүмати-аңлату эшләре алып барыла», – дип ассызыклады Горький тимер юлы - «РЖД» ААҖ филиалы башлыгы Сергей Дорофеевский.

Моннан тыш, юл-транспорт һәлакәтләрен булдырмау максатыннан «Яндекс.Навигатор» хәзер автотранспорт йөртүчеләрне тимер юл кичүенә якынлашу турында кисәтә.

Исегезгә төшерәбез, 20 ноябрьдән 20 декабрьгә кадәр Россия тимер юллары челтәрендә «Игътибар, күчү!». Акциянең максаты-автотранспорт һәм поездлар катнашында юл-транспорт һәлакәтләрен кисәтү, машина йөртүчеләргә юл хәрәкәте кагыйдәләрен искә төшерү һәм юлларда машина йөртү дисциплинасын күтәрү. Бер ай дәвамында дәүләт тимер юллары хезмәткәрләре автомәктәпләргә һәм автопредприятиеләргә барачак, җәмәгать һәм шәхси транспорт йөртүчеләре белән махсус рейдлар, инструктажлар һәм әңгәмәләр үткәрәчәк, тимер юл аша чыгу кагыйдәләре турында мәгълүмати материаллар таратачак.