Үткән тәүлеккә Татарстан Республикасында транспорт комплексының хәле турында мәгълүмати хәбәр

2019 елның 19 ноябре, сишәмбе

Татарстан буенча муниципальара маршрутларга мониторинг системасында 166 автобус чыккан. Аларда урнаштырылган ГЛОНАСС системасы күрсәткәнчә, тәүлек эчендә маршруттан тайпылуның 4 очрагы теркәлгән.

Казан аэропортыннан 79 рейс башкарылган, шул исәптә 4 чартер, 11 халыкара рейслар. Татарстан башкаласына 3017 кеше килгән, 3039 пассажир киткән.

19 нчы ноябрьдә республикада аязучан болытлы һава көтелә. Яңгыр һәм юеш кар явачак, урыны белән томан. Җил көнбатыштан төньяк-көнчыгышка таба секундына 6-11 м кадәр, көчәйгәндә 17 м кадәр. Минималь температура төнлә һәм максималь көндез +3 тән -2 градуска кадәр, көн дәвамында кичкә кадәр -6 - -13 градуска кадәр төшәчәк. Юлларда урыны белән бозлавык.