Үткән тәүлеккә Татарстан Республикасында транспорт комплексының хәле турында мәгълүмати хәбәр

2018 елның 24 сентябре, дүшәмбе

Татарстан буенча муниципальара маршрутларга мониторинг системасында 128 автобус чыккан. Аларда урнаштырылган ГЛОНАСС системасы күрсәткәнчә, тәүлек эчендә 1 тапкыр тизлек режимы бозылган, маршруттан тайпылуның 188 очрагы теркәлгән.

Казан аэропортыннан 120 рейс башкарылган, шул исәптә 13 чартер, 33 халыкара рейслар. Татарстан башкаласына 6012 кеше килгән, 6141 пассажир киткән.

24  нче сентябрьдә республикада алмашынучан болытлы һава торышы көтелә, явым-төшемсез, җил көньяк-көнбатыштан урыны белән тизлеге секундына 12 метрга кадәр җитәргә мөмкин. Температура: +19 - +24 градус.